Szkło lakierowane do kuchni zamiast płytek

Data: 05. 06. 2020r. • Autor: SzkloLakierowane.pl

Szkło lakierowane to w ostatnim czasie jedno z najbardziej popularnych i praktycznych rozwiązań do zastosowania w kuchniach. Oferuje nie tylko trwałą, wodoodporną powierzchnię dla tego pomieszczenia, ale przede wszystkim – zjawiskowo designerską.


Z drugiej strony mamy też klasyczne płytki – sprawdzoną i lubianą opcję, obecną w naszych domach od lat. Być może jesteś właśnie w trakcie przebudowy swojej kuchni i zastanawiasz się co wybrać. Odpowiedź, której chcemy Ci udzielić to szkło lakierowane do kuchni zamiast płytek i poniżej wyjaśniamy dlaczego.


Płytki w kuchni – dlaczego nie?


Płytka ceramiczna to klasyczny wybór do projektowania i wykańczania przestrzeni kuchennych. Ich zwolennicy podkreślają, że oferują ponadczasowy wygląd, ale zapominają o istotnych wadach. Wybierając płytki należy spodziewać się niewielkich nieregularności, niektórzy uważają, że dodaje to charakteru, ale ogólnie przede wszystkim oznacza to, że trzeba będzie zatrudnić profesjonalistę do obsługi skomplikowanej instalacji montażu płytek kuchennych, gdyż rzadko kiedy przyjmuje to formę prostego projektu DIY.

Poza tym niektóre rodzaje płytek ceramicznych są podatne na plamy z wody po dłuższym czasie ich obecności w niedalekim sąsiedztwie jej źródła, a to jak wiadomo w kuchni jest nie do uniknięcia. Poza tym są dużo trudniejsze w utrzymaniu niż szkło lakierowane (fugi!) i nierzadko – droższe.


Szkło lakierowane w kuchni – dlaczego warto?


Panel ze szkła lakierowanego oferuje nowoczesny wygląd, który jest odświeżający i niepowtarzalny. Jego żywe, połyskliwe odcienie potrafią stworzyć efektowny design – dlatego to idealny wybór, jeśli chcesz dodać coś nieco innego do swojego projektu kuchni.


Poza tym są:

  • dostępne w nieograniczonej palecie barw,
  • łatwe w instalacji i konserwacji,
  • związane z bardzo niskim kosztem utrzymania
  • niezwykle odporne na wilgoć i inne czynniki zewnętrzne.

Tętniąca życiem, lakierowana ściana ze szkła wysokiej jakości dodaje wizualnego akcentu kuchennej przestrzeni, a jej wykończenie wspiera funkcjonalnymi atutami doskonały wygląd.

NASI STRATEGICZNI PARTNERZY