Szkło lakierowane do szaf przesuwnych

Data: 05. 06. 2020r. • Autor: SzkloLakierowane.pl

Odkąd szkło lakierowane pojawiło się na rynku, próbowano je zastosować na wiele różnych sposobów z różnych efektem. Jednym z zastosowań, które przyjęło się z największym entuzjazmem jest to, gdy szkło lakierowane zostaje wprowadzone jako integralny element szaf przesuwnych i właśnie tym tematem chcemy się bliżej zająć w dzisiejszym wpisie.


Szkło lakierowane w szafach – dzisiaj bardziej dostępne niż kiedykolwiek!


Mimo swych znakomitych właściwości, szkło lakierowane nie mogło trafić do mieszkania przeciętnego Kowalskiego z prostego powodu: ceny za takie cacko były początkowo bardzo wygórowane. Miało to miejsce z kilku powodów:

  • niewielka ilość producentów i sprzedawców,
  • konieczność niestandardowej produkcji,
  • szokujący design.

Wygląd szaf z lakierowanymi, szklanymi drzwiami jeszcze kilka lat temu był uważany za wyprzedzający swój czas w przypadku dużej części rynku polskiego, który był ukierunkowany na tradycyjny wystrój. Jednak w ostatnich latach wiele się zmieniło i szkło lakierowane do szaf przesuwnych zasłużenie stało się zasadniczą częścią garderoby wielu Polaków, a w ciągu ostatniego roku można było zauważyć, że jego sprzedaż rośnie zgodnie z trendem idącym w kierunku nowoczesnego wyposażenia wnętrz.

Za co kochamy szkło lakierowane w szafach przesuwnych?


Połyskowe powierzchnie już były w dziejach aranżacji wnętrz. Można je było znaleźć w kuchniach, sypialniach i łazienkach – ale szybko zrezygnowano z nich, co było spowodowane praktycznymi właściwościami czyszczenia oraz niesatysfakcjonującą trwałością błyszczących wykończeń.


Lakierowane szkło stosowane w nowoczesnych przesuwnych drzwiach szaf to już zupełnie inny materiał i proces. Tafla wysokiej jakości szkła jest lakierowana na odwrocie. Końcowy wynik jest możliwie najdoskonalszy, a jedynym minusem tego rozwiązania jest to, że po pierwszej szafie z takimi drzwiami, już nigdy się nie spojrzy na inne. Szkło lakierowane to piękny i idealny materiał, który przetrwa próby czasu, ponieważ jest to powierzchnia, którą można łatwo wyczyścić, nie zarysuje się jak inne błyszczące powierzchnie, i zapewnia doskonałe doskonałe wykończenie za ułamek ceny tradycyjnych technik lakierowania.


NASI STRATEGICZNI PARTNERZY